Kära dagbok/ Dear Diary30 Mar 2009 9:02
My website could crash any minute
I’ve had so much traffic to my website (miamakila.com) this month that I’m using 90% of my total bandwidth on the server. If it hits 100% today or tomorrow, my website will crash. Let’s hope not, but I’m happy about the traffic anyway (43 000 people visiting my website this month is just crazy!).
If the website should crash, don’t worry, it will soon be up and running again!
RSS-flöde för kommentarerna för denna post. | TrackBack URI







30 Mar-2009 kl. 10:00
Jävlar! Ursäkta om jag svär men oj vilken trafik. Jag har lika många besökare i månaden som du har om dan. Vet du/ni vad denna galna ökning beror på? Är det alla internationella grejer? Grattis!
30 Mar-2009 kl. 10:09
Jag antar det, jag vet inte alls, men det är ju många bloggar/sidor som länkar till min så det är en anledning, och sedan är det helt enkelt att blogga som en galning för att få liv i sin sida ;) det hjälper såklart att Jimmy har gjort ett fantastiskt arbete med sidan, den är sökoptimerad och anpassad till blinda och personer med synfel (fråga mig inte hur det funkar för jag har ingen aning ;).
30 Mar-2009 kl. 10:57
Om det nu skulle vara som så att sidan inte fungerar så kommer den igång på tisdag natt klockan 00:01. Med andra ord, en minut in på den nya månaden. :) Kan vara bra att veta. Mia-hjärtat, kanske dags att utöka bandbredd-tjohejsan för det blir ju bara fler och fler besökare och dessutom ska en uppdatering av din webbplats inträffa inom kort, det har jag bestämt. :) Kyss.